Czym jest INDIBA Activ?

Indiba Activ to nowoczesna, opatentowana, oparta na dowodach naukowych forma terapii. Ma zastosowanie w fizjoterapii sportowej, rehabilitacji, medycynie estetycznej oraz uroginekologii. Została opracowana 32 lata temu w Barcelonie, zyskując ogromne uznanie i liczne nagrody na wielu międzynarodowych wystawach. Wykonano wiele badań naukowych, które były prowadzone przez niezależne instytuty badawcze o międzynarodowej sławie z Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii oraz Japonii. Wykonano także badania na komórkach nowotworowych, dzięki którym wykazano, że jest to jedyny sprzęt, który można także stosować u osób z nowotworem.

Jak działa Indiba Activ?

To przede wszystkim bezpieczny i przyjemny sposób przyspieszający leczenie i redukcję bólu często już po pierwszym zabiegu.

Indiba pozwala na przyspieszenie naturalnych procesów naprawczych tkanek. Stosowana zarówno u pacjentów z dolegliwościami w stanie ostrym, jak i przewlekłym, działając przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

  • W stanie ostrym (bezpośrednio po urazie) powoduje przyspieszenie procesów gojenia tkanek i przeciwdziała obrzękom,
  • W stanie podostrym wspomaga drenaż tkanek w okolicach procesu zapalnego oraz przy niewydolności układu limfatycznego,

Jej działanie wyzwala naturalne procesy gojenia i regeneracji komórek organizmu. Miejscowo poprawia ukrwienie, dotlenienie oraz zwiększa przepływ krwi. Zabiegi z wykorzystaniem technologii INDIBA Activ znacznie skracają czas powrotu do zdrowia i pełnej sprawności.

Indiba jest nieocenionym wsparciem w gojeniu blizn pooperacyjnych, blizn po cieciu cesarskim, a nawet po epizjotomii. Wspomaga także walkę z patologicznym gojeniem się tkanek, takich jak zrosty pooperacyjne, zwłóknienia czy bliznowce.

Dzięki opatentowanemu Systemowi Proionic® terapia  działa na poziomie komórkowym wyzwalając ruch jonów w tkance. Powoduje tym samym przywrócenie potencjału błony komórkowej, co w bardzo szybki sposób przywraca komórki do prawidłowego działania.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • Rozrusznik serca lub inne implanty elektroniczne
  • Ciąża
  • Zakrzepowe zapalenie żył