Uwolnij Brzuch i Miednicę – Warsztaty i Trening Ciała w grupach

Od marca ruszyła w naszym Centrum nowa forma grupowych spotkań warsztatowo-treningowych.

To trening dla kobiet świadomych ciała oraz tych, które świadomość ciała chcą polepszyć. Trening ze szczególnym uwzględnieniem pracy z dnem miednicy oraz kontrolowanej, świadomej pracy z mięśniami brzucha.
Trening całego ciała wspierający pracę mięśni posturalnych, dający lekkość, elastyczność i siłę. Trening wspierający zmianę codziennych nawyków.

Każde spotkanie to kilkuminutowy wykład na tematy związane z urogineklogią  – rozmawiamy o dobrych nawykach pod kątem dna miednicy, o oddechu, o tym czym jest dno miednicy, gdzie się znajduje, jaką pełni rolę, jakich kłopotów może nam przysporzyć, jeśli nie zadbamy o jego dobrą funkcję. Uczestniczki dostają także materiały, z których powstaje swojego rodzaju skrypt.

Jak pracujemy ?

Przede wszystkim w małych, maksymalnie 6-osobowych grupach. Zajęcia mają zupełnie odmienny charakter od typowych zajęć fitnessowych – nie wyjdziesz na czworaka, nie będziesz wylewać potów, ale na pewno popracujesz z mięśniami posturalnymi, które odpowiadają za Twoją postawę, za Twoje codzienne dobre funkcjonowanie. Dowiesz się jak pracować z dnem miednicy, nie tylko jak je wzmacniać, ale także, co bardzo ważne, jak je rozluźniać.

Zajęcia odbywają się w dwóch miejscach na terenie Wrocławia:

  • W Centrum Fizjoterapii Kobiecej i Dziecięcej, Bednarska 11/11c – grupy 4 osobowe
  • W Aktywnej Małej Szkole, Stabłowicka 143 – grupy 6 osobowe (ćwiczymy na sali gimnastycznej)

W terapii uroginekologicznej kluczowa jest wizyta indywidualna w celu oceny napięcia mięśni dna miednicy, oceny stanu mięśni brzucha, oceny postawy, zdiagnozowania ewentualnych problemów i dysfunkcji.

Dlatego każda uczestniczka otrzymuje materiały w wersji papierowej oraz bon zniżkowy na indywidualną konsultację z fizjoterapii uroginekologicznej (Jak wygląda wizyta uroginekologiczna?)