Fizjoterapia kobiet

Praca z kobietami jest mi szczególnie bliska. Pracuję z kobietami w każdym wieku, w tym z Paniami w okresie okołoporodowym. Sama jestem mama trójki dzieci i wiem jak dużo czasu potrzeba, aby faktycznie powrócić do dobrej, pełnej formy po porodzie.

Gdybym wiedziała to co wiem dzisiaj, nie pobiegłabym 13 lat temu po pierwszym porodzie na zajęcia, na których robiłam dziesiątki brzuszków. Powrót do formy po urodzeniu dziecka to długi – zwykle około 10 miesięczny okres łagodnej, zrównoważonej, świadomej pracy ze swoim ciałem.

Nasze ciało jest inne przez cały okres karmienia piersią, tkanki są bardziej miękkie i podatne na urazy. Osłabiona ściana brzucha oraz mięśnie dna miednicy niosą za sobą wielkie ryzyko przeciążenia i bólu kręgosłupa. Gdy do tego dołożymy zbyt intensywny trening, powikłania mogą być daleko idące. Najgorsze, że takie problemy jak nietrzymanie moczu, opadanie narządu rodnego nie będą objawiać się tu i teraz, a dadzą znać o sobie za kilka lat. Prawidłowo prowadzony trening daje ogromną szansę na uniknięcie tych problemów.

I taką wiedzę przekazuję moim pacjentkom.

Ponadto pomagam Paniom w problemach bólowych różnego rodzaju – gównie okolic kręgosłupa, dna miednicy, jamy brzusznej. Dla Pań, które podejmują decyzję o dodatkowej pracy w domu aby utrwalić efekty terapii, układam treningi, które z łatwością można przeprowadzić nawet na bardzo niedużej powierzchni bez specjalnego sprzętu.

Formę spotkań pacjentki dobierają same – albo regularny trening w gabinecie i zadania domowe do wykonania albo spotkania raz na 2-3 tygodnie i regularny trening w domu.

 

Fizjoterapia dna miednicy – pomaga w następujących dolegliwościach:

  • nietrzymanie moczu
  • obniżenie narządów rodnych, wypadanie ścianek pochwy, szyjki macicy
  • zaburzenia czucia intymnego: dyskomfort, pieczenie, ból, osłabione czucia, anorgazmia
  • bóle związane z cyklem: owulacyjne, miesiączkowe
  • bóle i nieprawidłowości blizny po porodzie naturalnym oraz po cięciu cesarskim

Blizna jest pozostałością po interwencji chirurgicznej lub innym urazie skóry. Jej wygląd zależy od miejsca, w którym się znajduje, przyczyny, czasu gojenia oraz indywidualnych predyspozycji do bliznowacenia. Wygląd blizny tak naprawdę jest najmniej istotny, bo nawet ładnie wyglądające blizny mogą przysporzyć wielu problemów, szczególnie bólowych – ale nie w miejscu blizny tylko w innych odcinkach ciała. Blizna po cięciu cesarskim jest często przyczyną bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.