Otwórz kaltkę piersiową i wzmocnij brzuch

You are currently viewing Otwórz kaltkę piersiową i wzmocnij brzuch

Otwórz kaltkę piersiową i wzmocnij brzuch

„Otwórz Klatkę Piersiową i Wzmocnij Brzuch: Sekret Udanych Ćwiczeń”

Dzisiaj chcę poruszyć temat, który często pomijamy podczas wzmacniania brzucha, a który może naprawdę zrobić ogromną różnicę. Mowa o ruchomości, elastyczności klatki piersiowej i oddychaniu.

Kiedy myślimy o pracy nad brzuchem, skupiamy się na różnych ćwiczeniach, ale zapominamy o jednym kluczowym aspekcie – oddychaniu. To właśnie oddech stanowi fundament naszych ruchów i ma ogromny wpływ na efektywność treningu. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

🌟 Ruchomość klatki piersiowej:

Otwarcie klatki piersiowej to pierwszy krok do poprawy oddechu dolnożebrowego, który jest kluczowy dla efektywnego treningu brzucha. Jeśli klatka piersiowa jest sztywna, oddech może być płytki, co utrudnia kontrolę mięśni brzucha. Brak kontroli miesni brzucha, często powiazany jest z dysfunkcjami uroginekologicznymi np z nietrzymaniem moczu.

🌟 Mobilność odcinka piersiowego:

Odcinek piersiowy kręgosłupa często bywa zaniedbywany, ale jego mobilność ma ogromne znaczenie. Poprawienie mobilności tego obszaru pomaga utrzymać dobrą postawę, zmniejszyć ból pleców i umożliwia bardziej efektywny trening brzucha.

🌟 Czucie własnego ciała:

Ćwiczenia mają sens tylko wtedy, gdy jesteśmy świadomi naszego ciała. To czucie własnego ciała, jego części w tym brzucha pozwala nam kontrolować ruchy, unikać nieprawidłowych postaw i przynosi lepsze efekty.

💪 Dlatego zachęcam Was do krótkiej sesji mobilności, która otworzy klatkę piersiową i zwiększy ruchomość odcinka piersiowego. Ćwiczcie obie strony, powtarzajcie ćwiczenia i poczujcie swoje ciało.

A jeśli chcecie więcej pełnych sesji i więcej wskazówek, zapraszam na mój kanał na YouTube @kobiecy.fizjoterapeuta.

🧘‍♀️ Pamiętajcie, że oddech przeponowy ma wiele korzyści i różni się od oddechu brzusznego. Może to być początkowo trudne, ale warto. Ćwiczenia oddechowe wprowadzają nas w stan spokoju wewnętrznego, który jest tak cenny w dzisiejszym zabieganym świecie.

Pamiętajmy, że otwarcie klatki piersiowej i świadome oddychanie to klucz do lepszej wydolności brzucha i ogólnego samopoczucia. Zadbajmy o te aspekty, a efekty treningu będą jeszcze lepsze. 💪🧘‍♂️

Czego dowiedziałeś się z tego artykułu?

  • Oddychanie jest fundamentem treningu brzucha
  • Ćwiczenia oddechowe, zwłaszcza oddech przeponowy, wprowadzają nas w stan spokoju wewnętrznego, co jest szczególnie cenne w dzisiejszym zabieganym świecie
  • Poprawa ruchomości klatki piersiowej i odcinka piersiowego kręgosłupa jest istotna, ponieważ pomaga otworzyć klatkę piersiową.

Zapraszam cię do przykładowej krótkiej sesji ćwiczeń:)


Ania Godula

Ania Godula Fizjoterapeutka uroginekologiczna Absolwentka wydziału fizjoterapii, na AWF-ie Wrocławskim