Otwórz kaltkę piersiową i wzmocnij brzuch

Dzisiaj chcę poruszyć temat, który często pomijamy podczas treningu brzucha, a który może naprawdę zrobić ogromną różnicę. Mowa o oddychaniu. 🌬️ Kiedy myślimy o pracy nad brzuchem, skupiamy się na różnych ćwiczeniach, ale zapominamy o jednym kluczowym aspekcie - oddychaniu. To właśnie oddech stanowi fundament naszych ruchów i ma ogromny wpływ na efektywność treningu. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Czytaj dalejOtwórz kaltkę piersiową i wzmocnij brzuch

Kobieca moc – wspieraj swój naturalny rytm

Cykl menstruacyjny to nasza fizjologia – jakże perfekcyjna. To wręcz miernik naszego ogólnego stanu zdrowia. Dzisiejszy niestety – nieperfekcyjny świat, nasz tryb życia, nasze codzienne funkcjonowanie pełne stresu, często zaburza tą naszą doskonałą fizjologię. Pojawiają się problemy, rozregulowanie cyklu, bóle miesiączkowe, złe samopoczucie, problemy z zajęciem w ciążę. Niemniej jednak wciąż mamy na to wpływ - na to czy będziemy tą fizjologię wspierać, wzmacniać, czy tez działać przeciwko niej.

Czytaj dalejKobieca moc – wspieraj swój naturalny rytm

Osłabienie przedniej ściany pochwy

Drogie Panie, dziś odpowiedź na jedno z Waszych pytań. Osłabienie przedniej ściany pochwy – czy można to poprawić, skorygować ćwiczeniami oraz czy istnieją skuteczne zabiegi (plastyka, laser) poprawiające napięcie dna miednicy? Postaram się najłatwiej i najbardziej obrazowo :)

Czytaj dalejOsłabienie przedniej ściany pochwy

Część 3. Jak wstawać po cięciu cesarskim?

Tak wiele kobiet doświadcza różnych emocji i fizycznych dolegliwości po cesarskim cięciu. Jest to operacja, która może być zarówno źródłem ogromnej radości z powodu przyjścia na świat dziecka, jak i powodem do pewnego niepokoju ze względu na ból i niepewność co do rekonwalescencji.

Czytaj dalejCzęść 3. Jak wstawać po cięciu cesarskim?
Read more about the article Czym zajmuje się fizjoterapia kobieca?
Close up of osteopath doing manipulative abdomen massage on female patient.

Czym zajmuje się fizjoterapia kobieca?

Fizjoterapia kobieca to fizjoterapia uroginekologiczna. Dotyczy ona zwłaszcza kobiet, choć są to problemy dotyczące także mężczyzn. Ta dziedzina fizjoterapii zajmuje się sferą urogenitalną – problemami z nią związanymi, dysfunkcjami…

Czytaj dalejCzym zajmuje się fizjoterapia kobieca?